Tarih

Eclisse sürme kapı sistemleri üretmeye 1989 yılında Treviso yakınındaki fabrikasında başladı ve kısa süre içinde başarıya ulaştı.

Eclisse sürme kapı sistemleri üretmeye 1989 yılında Treviso yakınındaki fabrikasında başladı ve kısa süre içinde başarıya ulaştı. Bu başarının temelinde, son derece yaratıcı ürün tasarımı ve ileri üretim teknikleri yatmaktaydı. Daha iyi ürünler ve daha iyi tasarımlar sunan Eclisse, kısa sürede Avrupa’ya yayılarak bu tür sistemlerin en büyük imalatçısı haline geldi Eclisse’in amacı, yenilikçilik ve kalite standartlarında mükemmeliyetçilik esasına dayalı bir yapım teknolojisi geliştirmektir. Eclisse’in sürme kapı sistemlerine ilişkin algımızda devrim yaratmasını sağlamak için 30’dan fazla patent alınması gerekmiştir. Kapılar duvarın içinde kolayca kayar, odayı ferahlatır ve mekan algınızı değiştirir.

Eclisse İtalya’da sektörünün lideri konumundadır ve ürünlerini Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen ülkelerine ihraç etmektedir. Eclisse 1995 yılında Fransa’nın Quimper şehrinde ilk kardeş şirketinin kurulmasıyla ortaya çıkan bir dağıtım şebekesini kullanarak ürünlerini tüm Avrupa’ya ve dünyada sayıları 2000’i aşan müşteri profiline pazarlamaktadır. Benzer şirketler Polonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İspanya, Brezilya, Almanya ve Romanya’da da açılmıştır. Eclisse tüm diğer ülkelerde dağıtımcıları ve/veya temsilcileri aracılığıyla mevcudiyetini sürdürmektedir.